Dlhú dobu som bojovala so zápalom dutín: Tento babičkin recept mi zachránil zdravie

 v kategórií Prírodná liečba

Stále viac a viac ľudí dáva prírodným liekom prednosť pred tými z lekárne. Jedným z produktov, ktoré sú prospešné pre naše zdravie, je med. Tentokrát ale nebudeme hovoriť o vlastnostiach medu, ale o vlastnostiach propolisu. Je to skvelý liek!

Propolis je zložený z 3 rôznych druhov živíc, esenciálnych olejov, peľu, vosku a včelích  slín. Táto kombinácia z neho robí skvelý zdroj vitamínov, aminokyselín a ďalších potrebných živín.

SOURCE: FLICKR

V alternatívnej medicíne funguje ako antidepresívum, zložka niektorých antibiotík a tiež má protizápalové účinky. Posilňuje imunitu, urýchľuje hojenie rán a napomáha telu lepšie sa vyrovnať s infekciami a zápalmi. Skvele funguje napríklad na zápal pľúc, hlasiviek a tiež na chrípku.


SOURCE: PINTEREST

Liek na báze propolisu možno kúpiť v každej lekárni, alebo obchode so zdravou výživou. Z kúpeného propolisu možno ale vyrobiť vlastný domáci liek.

V prípade zápalu dutín a bolesti hrdla stačí zmiešať propolis a soľ v pomere 1:10. Zmes potom pridajte do vody a kloktajte v nej hrdlo. Pokiaľ sa jedná o bolesť ucha, stačí túto zmes naniesť na čistiace tyčinku a vyčistiť si ucho.

Aby ste posilnili imunitu, zmiešajte lyžičku vody a 15 – 20 kvapiek propolisu. Užite 1x denne pred jedlom.

 

Ak trpíte častými bolesťami brucha, vypite 15 – 20 kvapiek propolisu v 100 ml vlažnej vody pred jedlom.

Propolis môžete použiť aj pri ťažkostiach s pleťou, na postihnuté miesta nanášajte vatovou tyčinkou.

Varovanie! Propolis sa neodporúča podávať deťom do 3 rokov (môže vyvolať alergickú reakciu) a tiež, ak trpíte alergiou na vosk.
loading...
Najnovšie články

Pridajte komentár

Start typing and press Enter to search