Odoberajte nás

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Najlepšie články

04 dec 2020

-

KONEČNE POZITÍVNA SPRÁVA! Profesor Krčméry povedal, KEDY príde koniec pandémie
Zaujímavosti

KONEČNE POZITÍVNA SPRÁVA! Profesor Krčméry povedal, KEDY príde koniec pandémie 

Profesor Vladimír Krčméry sa stal počas prvej vlny epidémie koronavírusu jednou z najdôležitejších postáv v rámci boja proti neznámemu ochoreniu. A hoci sa počas letných mesiacov tak trochu stiahol do ústrania, jeho názory majú doteraz pre občanov značnú váhu. 

 

Odborník na infektológiu prináša Slovákom prvé upokojujúce správy, získané z vlastného odborného úsudku. Uznávaný lekár a vedec totiž vypočítal približný čas, zostávajúci do porazenia šíriacej sa pandémie.

Infekcia sa v našej krajine rozšírila neúnosnou rýchlosťou, v dôsledku čoho sa Slovensko zahalilo do núdzového stavu a opatrenia od vlády a hygienikov pribúdajú. Podľa Vladimíra Krčméryho čaká našich zdravotníkov dôležitá úloha, a to udržať situáciu s nárastom chorých v nekritickom stave aspoň po dobu nasledujúcich štyroch mesiacov.

„Strategická úloha je, aby sme s najmenšími ujmami prišli k bodu, kedy bude vakcína. Odhadujem 100 dní alebo 120 dní, kedy bude k dispozícii. Stodvadsať dní my potrebujeme udržať zdravotnícky systém,“ skúsený profesor vylíčil aktuálne prepočty počas rozhovoru v mimoriadnej relácii RTVS Druhá vlna.

Podľa kompetentných je teraz nutné, aby sa každý jednotlivec správal zodpovedne, čo znamená chrániť sa rúškom, dezinfekciou a tiež neupúšťať od základných hygienických návykov. Práve dlhoočakávané očkovanie by malo ochorenie postupne eliminovať, preto sa ho údajne netreba toľko obávať.

Related posts