Odoberajte nás

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Najlepšie články

22 okt 2020

-

Úrad verejného zdravotníctva: Ak máte týchto 6 príznakov, NECHOĎTE DO PRÁCE!
Zaujímavosti

Úrad verejného zdravotníctva: Ak máte týchto 6 príznakov, NECHOĎTE DO PRÁCE! 

Úrad verejného zdravotníctva apeluje na ľudí aby dodržiavali opatrenia. Na sociálnej sieti facebook vyzývajú ľudí, ktorí majú akékoľvek príznaky ochorenia COVID-19, aby ostali doma, nechodili do práce a nenavštevovali verejné miesta.

Môže ísť o tieto príznaky:

  • Celková únava
  • Slabosť
  • Suchý dráždivý kašeľ
  • Zvýšená telesná teplota
  • Bolesti hlavy a kĺbov
  • Strata čuchu a chuti

Úplne znenie výzvy:

Posledné dni sa hromadia prípady, kedy sa COVID-19 potvrdil u osôb, ktoré napriek klinickým príznakom navštevovali pracoviská, školy či verejné priestranstvá a nákazu tak rozšírili ďalej. Vyzývame preto ľudí: ak máte akékoľvek príznaky ochorenia COVID-19 (celková únava, slabosť, suchý dráždivý kašeľ, zvýšená telesná teplota, bolesti hlavy, kĺbov, náhla strata čuchu a chuti), nechoďte do práce a nenavštevujte verejné miesta. Choré deti nemajú byť v škole ani u starých rodičov, ktorí sú rizikovou skupinou. Izolujte sa od ostatných. Rozhodne nechoďte za svojím ošetrujúcim lekárom osobne bez ohlásenia. Vopred ho telefonicky kontaktujte a informujte ho o svojom zdravotnom stave, vrátane epidemiologickej a cestovateľskej anamnézy. Váš ošetrujúci lekár určí postup diagnostiky ochorenia a liečby. Riaďte sa jeho pokynmi, pretože klinický stav ochorenia sa bez liečby a dohľadu lekára môže skomplikovať.

Verejnosť by sme zároveň chceli povzbudiť k rešpektovaniu opatrení, správnemu noseniu rúšok (prekryté ústa aj nosové dierky), dodržiavaniu odstupov od cudzích ľudí a pravidelnému umývaniu či dezinfekcii rúk. V súčasnej situácii ide o nosný pilier ochrany nášho zdravia.

 

COVID-19: Pribudlo ďalších 877 pozitívnych prípadov 👉Na Slovensku v utorok pribudlo ďalších 877 pozitívne testovaných…

Zveřejnil(a) Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky dne Středa 7. října 2020

 

zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky 

Previous

Úrad verejného zdravotníctva: Ak máte týchto 6 príznakov, NECHOĎTE DO PRÁCE!

Related posts